Jak se vyznat v hipsterství? Existuje vůbec?

Poměrně novým a nepříliš definovaným trendem posledních tří let se stalo tzv. hipsterství. Nikdo vlastně neví, kdo hipster je a kdo už není, jaké oblečení nosí a jaké nenosí, jaké má názory a co se mu příčí.
Přesto když vidíme sedět v kavárně toho vousatého elegána s rádoby zanedbaným vzhledem a potetovanou rukou, řekneme si Ano, to je jasný hipster. A které rysy se hipsterům nejčastěji přisuzují?
pár s kšiltovkami
1) Vousy a tetování
Asi každý si všiml, že si muži nechávají narůst hustý plnovous s dokonalý knírem. Nejednomu z nich si ho upravuje kadeřník pro vousy v barber shopu. Hipsterský vzhled dotáhne k dokonalosti nedbalý rozcuch a „rukáv“, tedy celá potetovaná ruka. Nebo obě. Co se týká motivů tetování, oblíbení jsou vlci, lišky, stromy, zkrátka přírodní motivy doplněné o geometrické tvary nebo proužky.
blondýna s foťákem
2) Retro styl
U tohoto bodu záleží na každém, jak hipstery vnímá. Někdo jim přisuzuje spíše vytahané svetry a flanelové košile ze secondhandů, velké retro batohy a pletené kulichy. Jiní spíše košile s motýlkem a šle, vestičky a saka. Ženy mívají v oblibě retro šaty a sukně, volná trička a úzké kalhoty, oversize svetry a cardigany. Častým doplňkem jsou kulaté brýle, onošené prvorepublikové hodinky a plátěné tašky.
kožený batoh
3) Bydlení
Nelibost k mainstreamu se projevuje i v zařizování bytů a kaváren. Hipsteři mají vášeň pro starý nábytek z antikvariátů. Čím ošoupanější, tím lepší. Každá židle jiná, stůl pocákaný barvami, v kuchyni otevřené poličky a retro nádobí. Stěny neupravené, viditelné cihly a nedokonalosti, ze stropu visí kabel a na něm pouze žárovka. Místo doplňků knihy, vinyly, polaroidy. Jednoduše bohémský a alternativní styl.
Nutno dodat, že ne každého lze podle těchto rysů zařadit do škatulky hipster. Člověk je individuální a originální a životní styl volí srdcem, ne sympatiemi k té či oné sociální subkultuře.