Podnikání · 16. 1. 2021

Půjčovna dodávek v Praze vás zve na cestu za poznáním Česka

Cestování patří v České republice k nejdiskutovanějším tématům vzhledem k tomu, že úzce souvisí se svobodou projevu. Svobodný pohyb v rámci jedné planety (a zní to až absurdně) byl lidem v naší zemi ještě před zhruba třiceti lety znemožněn a zredukován pouze na vybrané státy socialistického bloku a dnes je díky koronaviru tato problematika znovu aktuální, ačkoli železná opona definitivně padla a dokonce jsou v rámci Schengenské dohody mezi státy EU hranice (teoreticky) otevřené.

šumavské jezero

Vycestovat mimo republiku dnes obnáší celou řadu úskalí, problémů, komplikací, takže se nikdo z vás nemůže divit, proč tak razantně narostl zájem o pobyty v tuzemských regionech. Máme ale jedinečné štěstí, neboť je střed Evropy jedním z nejkrásnějších míst, a právě Česká republika má v tomto směru výjimečné postavení. Proč výjimečné?

Hraniční hory – s mnoha rozhlednami a vyhlídkovými místy poskytují pohled do údolí a to působí na psychiku lépe, než rozsáhlý horský masiv, kde jeden vrchol stíní druhý.

Rybniční fenomén – Třeboňsko je natolik fenomenální krajina, že byste ji neměli minout. Zdaleka se jí z hlediska harmonie a vyváženosti nevyrovná ani Finsko – země tisíců jezer.

Louky, lesy, řeky a potoky – naše země je především rozmanitá, a pokud si odmyslíte průmyslové oblasti a velká města, zjistíte, jak příjemné je na lidskou mysl střídání luk, remízků, hustých lesů smíšených či jehličnatých, hor i údolí, nížin i pahorkatin.

Historické památky – stačí nahlédnout např. do turistického atlasu, abyste zjistili, jak obrovský počet zaujímají v Česku hrady, zámky, hradní zříceniny, kláštery, kostely, divadla či městské památkové rezervace.

venkovská chalupa

Zorganizovat týdenní pobyt v Česku je možné i s jedním větším vozem z půjčovny dodávek Praha 4, který pojme kromě běžných zavazadel i sportovní potřeby či jízdní kola. Cestování ve skupině je navíc zábavnější a pohodlnější, jednak kvůli rozmístění prostorných sedadel a pak díky lepší organizaci a snazší vzájemné dohodě. Řidiči se mohou pravidelně a častěji střídat a urazit tak vzdálenost bez nutných přestávek na odpočívadlech či u čerpacích stanic, která nejsou vzhledově atraktivní. Místa k zastavení si tak můžete volit podle toho, zda se vám líbí a chcete je blíže poznat.