Nákupy · 5. 5. 2023

Jak ušetřit čas i peníze na nákupech

Když Vám v domácnosti dochází postupně různé zboží/potraviny, je dobré si každou věc, která došla napsat na papír, který umístíte například na dveře v kuchyni, nebo na dveře do ledničky. Máte to pak jednodušší v tom, že lépe víte, co Vám doma chybí. Jestliže tedy nechcete vždy před nákupem procházet celý barák a shánět a psát si co Vám chybí, tento výše zmíněný systém Vám ušetří spoustu času. Jestliže se rozhodnete si spíše psát nákupní seznam, vždy před nakupováním pište si doopravdy jen to, co potřebujete.
stanoviště vozíků
Pokud totiž začnete pátrat ve svých chuťových buňkách po tom, co byste si dali a na co máte chuť, jistě budete mít nákupní seznam delší, než jste měli v plánu. Než se vydáte do obchodu, je dobré se předem najíst, jinak totiž v obchodě budete sahat i po potravinách, které nemáte napsané. Hladoví tedy nakupovat nechoďte, je to to nejhorší, co můžete udělat
a u pokladen byste se akorát tak mohli leknout konečné ceny + zbytečně byste nakoupili věci,
co vlastně ani doma nepotřebujete. Až budete v obchodě, choďte pouze pro věci, které se nachází na Vašem seznamu. Zbytečně se nezabývejte pohledem na ty krásné meruňky, které domu nepotřebujete, jelikož tam nyní máte spoustu jablek. Stručně: držte se pouze toho, co jste si napsali. Jdete kolem uličky, ve které se nachází sladkosti, ale vy žádné sladkosti koupit nepotřebujete? Vyhněte se této uličce.
prodej jablek
Vyhýbejte se všem uličkám, ve kterých nic nepotřebujete. Až budete kupovat potraviny, berte jich pouze potřebné množství. Pokud byste potravin vzali více, doma by se Vám pak akorát váleli, postupně by se zkazily, nebo by prošla jejich doba trvanlivosti, vy byste je tak mohli akorát vyhodit a zároveň byste do koše vyhodili vlastně i peníze, které jste za tyto potraviny zaplatily. Až budete odcházet od pokladen, nezastavujte se v dalších obchůdcích, které lákají po cestě z obchodu ven. Nakupovaly byste tak akorát věci, které jste opět neměli v plánu a mohlo by se stát, že po příchodu domů, byste si uvědomili, že jste to koupili zbytečně.