Nezařazené · 5. 5. 2023

Provoňte svůj byt levně a jednoduše


Vonný olej
Budete potřebovat: 
1.      Olej (olivový, slunečnicový …)
2.      Tmavou skleněnou nádobku
3.      Samotné ingredience (květiny či bylinky)
koupelový olej
Postup:
Žádná velká věda v celé přípravě není. Jednoduše vezmete tmavou nádobku jakékoliv velikosti (záleží na tom, kolik osvěžovače chcete vyrobit) a do ní nalijete množství oleje, do kterého nakonec přidáte vámi zvolené ingredience. Vůně můžete volit a kombinovat jak chcete. Jen pamatujte, že méně je někdy více. Použít můžete například květy levandule nebo šeříku, kůru z citrusů a obyčejnou mátou také nic nezkazíte. Nádobu umístěte na tmavé, chladnější místo a každý druhý den si choďte přičichnout. Až se vám bude aroma zdát dostatečně silné, pak je ten správný čas olej začít používat.
 
Kávová čajová svíčka
Budete potřebovat:
1.      obyčejná čajová svíčka
2.      nemletou kávu
3.      talířek
Postup:
Ani tentokráte nečekejte dlouhé postupy. Celý proces je ještě mnohem jednodušší než výroba předchozího vonného oleje. V tomto případě vezmete pouze obyčejný talířek či tácek(na barvě nezáleží), na který nasypete kávová zrna. Do nich potom postavíte obyčejnou čajovou svíčku, zapálíte a je hotovo. Za chvíli ucítíte po bytě krásnou nechemickou vůni čerstvě uvařené kávy.
 zrnková káva a svíčka
Vonná svíčka
Budete potřebovat:
1.      Parafín, vosk (záleží na vás co vyberete)
2.      Nádobu na svíčku
3.      Knot
4.      Vonný olej dle vašeho uvážení
5.      Dekorace
6.      Nůžky
Postup:
Konečně něco pro ty, kteří si s výrobou chtějí doopravdy pohrát. Vezměte knot a umístěte ho na střed nádobky (například skleničky), ustřihněte aby byl dostatečně dlouhý a na dně ho připevněte kapičkou vosku. Aby vám nespadl dovnitř, přivažte ho např. na špejli. Vosk nebo parafín si roztavte ve vodní lázni, dejte pár kapek vámi zvoleného vonného oleje a pomalu vlívejte do sklenky s již připraveným knotem. Teď je ta správná chvíle na dekorace. V průběhu vlívání můžete umístit do těla svíčky různé ozdoby. Můžou to být kávová zrna, různé sušené květy, mušle či kamínky. Fantazii se meze nekladou. Ozdobit můžete samozřejmě svíčku také až nakonec, pouze navrchu. Po 24 hodinách, kdy necháte svíčku zatuhnout, pouze ustřihněte knot a můžete pálit.