Internet · 18. 7. 2023

Jak založit společnost?


Založit si vlastní firmu nebo společnost není tak těžké, jak se může na první pohled zdát. Hodně lidí si ale myslí, že je to velmi náročné a proto, když mají nějaký sen o vedení firmy se ho nakonec vzdají, Mají strach, že by si firmu nedokázali ani založit, natož ji vést a ještě úspěšně. Tento strach je ale opravdu zbytečný, protože založit si firmu není nic složitého a rozhodně to po vás nechce ani tolik úsilí, jak se třeba může zdát. Není to nic těžkého, opravdu se nemusíte bát. Jen je třeba držet se nějakými pravidly a tipy, které vám dnes ukážeme a řekneme, od toho tu totiž jsme. Zde je pár tipů:

pomoc

  1. Nebát se

Jako první, což je velmi logické je nebát se. Pokud budete mít strach ze založení firmy, nebudete tak úspěšní a bude se vám to kazit. Proto mějte čistou hlavu a naprosto žádné obavy a jděte do toho s hlavou vztyčenou. To je totiž to, co vás posune dál.

  1. Přemýšlet

Důležité je přemýšlet nad tím, jakou společnost chcete. Nejjednodušší je založit si živnost a být OSVČ. To totiž může každý. Zajděte si na úřad s tím, že si chcete založit živnost. Samozřejmě musíte nejprve udat to, co chcete provozovat ve své živnosti, aby měli jasno. A pak už je to velmi snadné, a to si na tuto živnost zřídit podnik. Vy budete bráni jako firma, takže se toto hodí hlavně pro lidi, kteří pracují sami na sebe, tedy fotografové, kadeřnice, majitelé restaurace a podobně. Musíte si také zařídit nějaké sídlo, například sídlo v Praze.

přemýšlení

  1. Utvářet známosti

Jednak musíte zpočátku utvářet známosti kvůli tomu, ať máte zákazníky, později ale samozřejmě budete muset rozšířit zaměstnance, pokud se firmě podaří, a tak budete muset sehnat někoho, kdo pod vámi bude pracovat. Lidé, pokud uvidí, že podnik doteď fungoval dobře, bude se jim nápad líbit a ucítí z vás sympatie, budou s vámi chtít pracovat. To si ale musíte všechno zařídit vy, na to, jak být sympatický pro zákazníky neexistuje návod. To prostě musíte umět.