Dům a byt · 3. 10. 2021

Nebankovní hypotéky a jejich pravidla

Půjčky a úvěry jsou jenom o penězích. Na jedné straně my potřebujeme nutně sehnat peníze a na té druhé straně stojí společnosti, které potřebují a samozřejmě také chtějí vydělat. K tomu přidáme zákonná pravidla a všechny normy a máme nabídku i poptávku.

V případě bankovních institucí je nám zřejmě všechno známé, jdeme do banky, řekneme si o půjčku a odneseme si peníze. Pokud to jde takto snadno, tak je to brnkačka, ale mnozí lidé už pochopili, že právě v tomto případě může vzniknout zádrhel a to často už na začátku při samotném vyřizování úvěru, proto jsou zde i soukromé společnosti, které tolerují různé alternativy, které banky zamítají jako je záznam v registru dlužníků a poskytují těmto lidem alespoň malou šanci na lepší vyhlídky do budoucna.

Takové jsou i nebankovní hypotéky https://www.ferovahypoteka.cz/.

potřesení rukou

Právě takzvané nebankovní hypotéky poskytují většinou soukromé společnosti. V dnešní době je ale skoro už nerozeznáte od bank, protože jich existuje opravdu mnoho a poskytují obdobné podmínky jako v bance například s nízkou úrokovou sazbou a také nízkou splátkou, aby přilákaly klienty, a samozřejmě tímto způsobem bankám konkurují a snaží se přilákat klienty k sobě, proto u nich najdete podobné úrokové sazby jako v bance i nízké splátky.

V případě nebankovní hypotéky se můžete spolehnout na základní podmínky, které jsou neměnné, a to je, že pokud chcete žádat o úvěr, tak musíte mít nad 18 let věku, být takzvaně právě způsobilí a mít nemovitost, kterou můžete ručit, nebo ručit nemovitostí třetí osoby.

mince

A jaké jsou další podmínky?

Vyřízení je velice snadné a bez zbytečného papírování. Peníze můžete použít jakýmkoli způsobem ani nemusíte dokládat, na co je potřebujete. Můžete je proto použít jak na oddlužení, vyplacení exekucí či jiných dluhů, tak také na rekonstrukci, bydlení, zkrátka cokoliv.

A jak je to se záznamy?

Záznamy nejsou překážkou v získání úvěru. V případě podnikatelů není ani nutné dokládat daňová přiznání.