Podnikání · 12. 11. 2022

Menstruace v pohodlí a suchu

Začátkem století bylo stále velice nevídané, aby se veřejně mluvilo o menstruaci a pomůckách spojenými s nimi mezi ženami natož mezi muži. Dnes je menstruace skoro stejně běžná, jako hovory o nakupování. To je velice dobře, protože nezkušené dívky získávají více informací a lépe vědí jaké mají možnosti.

Lidé ženského pohlaví – ženy, slečny, dámy, zkrátka všechny ty, kteří se měsíčně musí popasovat s menstruací mají na trhu široký výběr sortimentu pomůcek. Jaké?

  1. VLOŽKY A TAMPOMY

Každý je zná a ví, jak vypadají. Pomůcky, které jsou stále hojně využívané. Jedná se o nejpoužívanější skupinou. Každý jsme začínali na klasických vložkách a tamponech. Dnes tyto pomůcky musí snášet těžkou kritiku. Zatěžují životní prostředí. Používáním vložek a tamponů vzniká velké množství odpadu.

vložky a tampony

  1. MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK

Jedná se o alternativu k tamponu. Výhody silikonového kalíšku ve tvaru zvonečku je jeho opakovatelné použití, čímž se eliminuje další odpad na planetě a dlouhá. Největší boom menstruační kalíšek zažil tak 5 let zpět.

kalíšek

  1. LÁTKOVÉ VLOŽKY

Ne až tak populární menstruační pomůcka. Mnoho lidí používání látkových vložek považují za nechutné či nehygienické. Tvarem se podobají známým jednorázovým vložkám, ale jsou savější a prodyšnější a ekologičtější. Opět je lze používat opakovaně.

  1. MENSTRUAČNÍ KALHOTKY

V posledním roce opravdu populární menstruační pomůcka. Vypadají jako klasické kalhoty jen mají inkriminované části opatřené savou znovupoužitelnou vložkou. Jak menstruační kalhotky fungují? Díky speciálnímu střihu kalhotek a savé části, která je dostatečně veliká se nemusíte obávat protečení. Celou vaší menstruaci prožijete v suchu a komfortu. Na výběr je mnoho střihů i mnoho variant dle síly mentruace. Stačí si jen vybrat. Výhodou není jen komfort, ale také jejich dlouhá životnost a desing. Na první pohled nepoznáte že se jedná o menstruační kalhotky.