Finance · 19. 3. 2021

Jak se zachraňuje podnikání

Umíte si představit soukromého podnikatele, který by se věnoval svému podnikání jenom tak ze záliby, aniž by dosahoval zisku? Dokážete si představit soukromníka, který by vedl dobrovolně svoji firmu bez ohledu na to, že je tato setrvale v mínusu? Nedokážete, že? Protože to ani nepřipadá v úvahu. Soukromé podnikání je zkrátka a dobře výdělečná činnost a ten, kdo ho provozuje, tak potřebuje dosahovat kýžených zisků, aby udržel firmu v chodu a podobně zbylo dost i na jeho vlastní obživu.

Ovšem je tu problém. A sice ten, že se může podnikatel klidně snažit sebevíc, ale přesto nikdy nemá jistotu, že si přijde na takové peníze, jaké by potřeboval. Někdy se zkrátka z nejrůznějších příčin dost vydělat nepodaří. A pak je zle.

americké dolarovky

Aby se podnikatel s podobnou nepřízní osudu vyrovnal, potřebuje nejednou cizí pomoc, tedy půjčku. Když totiž nemá dočasně příjmy, je půjčka vlastně tou jedinou možností, jak se udržet nad vodou, dokud zase nebude lépe.

Ovšem jak se shánějí takovým podnikatelům v nesnázích půjčky? Vlastně docela těžko. Když tito přijdou někam do banky, měli by nejprve spolu se žádostí doložit dostatečně dobře vypadající daňové přiznání a tedy i dost vysoké zisky, měli by mít registry dlužníků bez záznamu a další přednosti. Jenže takto dokonalých žadatelů se mezi ekonomicky neúspěšnými podnikateli moc nenajde. A tak se takové žádosti o půjčku často zamítají.

americké dolary

Ale s prázdnou obvykle neodcházejí ti, jejichž volbou se stane nebankovní americká hypotéka americka-nebankovni-hypoteka.cz. U té se totiž kvality žadatele nijak náročně neprověřují, u té stačí jenom dát coby záruku do zástavy nemovitost a mít z čeho splácet. Pokud podnikatel i jenom toto nabídnout může, uspěje, i kdyby jinak určitě nebyl bonitní. A když tento uspěje, dostane k dispozici třeba i spoustu peněz s možností až třicetileté lhůty splatnosti s výhodnými podmínkami.

A to je přesně to, co podnikatelé ve finančních nesnázích potřebují.