Podnikání · 15. 5. 2021

Ubytování nedaleko centra Českých Budějovic pro vaši dovolenou i volné víkendy

Covid-19 přiměl mnohé z nás pozměnit způsob trávení volných dní a více se spoléhat na své vlastní schopnosti a možnosti. Po rozvolnění opatření jsme mohli očekávat, že v enormní míře vzroste zájem o zájezdové pobyty s cestovními kancelářemi, ale to se nestalo. Naopak můžeme očekávat vzestupnou tendenci zájmu o ubytování v tuzemských lokalitách, kde je přece jen bezpečněji, a kde je také menší pravděpodobnost nějakých zdravotních komplikací. V dnešní složité době je vhodné mít to blízko domů pro případ, že by zrovna na cestách někoho z nás zastihl vážnější problém, či dokonce hospitalizace nebo vynucená karanténa.

Vltava v Českém Krumlově

Za zdravím do jižních Čech

Každý, kdo si opravdu váží vlastního zdraví, pro něj udělá maximum. Jižní Čechy k tomu mohou významně přispět a víte, proč?

Rozmanitost krajiny – deprese a stres mají přímý vliv na náš imunitní systém, který se může po dlouhodobé zátěži sesypat jak domeček z karet. K dobré psychické pohodě a k útlumu depresí může přispět i jihočeský region – Českobudějovicko, Třeboňsko a Českokrumlovsko. Čím je krajina malebnější, harmoničtější a rozmanitější, tím lépe. A právě zde si tuto skutečnost dobře uvědomíte, kupříkladu v zámecké zahradě v Českém Krumlově, v souvislosti s ubytováním České Budějovice centrum Penzion u Rudolfa, poblíž soutoku Malše a Vltavy, ve veselských a suchdolských pískovnách na Lužnici, u jezu Pilař, v údolí Vltavy pod hradem Dívčí Kámen, na nejvyšším bodě Blanského lesa – na Kleti, na hrázi největšího českého rybníka Rožmberk a na stovkách dalších působivých míst.

rozhledna na Kleti

Lidé, kteří se do těchto končin vypravují, berou s sebou jízdní kola, je tu tolik zajímavých cyklostezek, že byste je nedokázali všechny prozkoumat ani za několik měsíců nepřetržitého pobytu, ne nadarmo se o této oblasti říká, že je klenotem v samotném středu Evropy, a že naši předkové tu dokázali žít v lásce a radosti své všední i sváteční dny.