Cestování · 5. 5. 2023

Po vlastní ose

Jet si jen tak, kam vás zrovna napadne a kam vás nohy ponesou, to je určitě krásná a lákavá představa, hlavně pokud máte dobrodružnou povahu. Češi si tento způsob cestování velice oblíbili. Vše si zorganizujete tak, jak se vám zrovna bude chtít, nejste vázáni pobytem na jednom jediném místě a všude může být jen takovou dobu, jak se vám samotným bude zamlouvat.
městečko v horách
 
Zkusit tento způsob cestování by měl jednou v životě každý, přece není nikde psáno, že u něj musíte zůstat. Budete tak mít šanci poznat místní atmosféru, folklór, povahu místních lidí, vše v klidu a v pohodě.
 
I v tomto případe je důležité plánování, mít předem promyšlenou trasu, vybraná místa, která chcete navštívit a ideální je také znalost jazyka. To vám usnadní komunikaci samotnou. Jazyk konkrétní země ovládat nemusíte, je dobré vědět, jakými řečmi se kde mluví a umět alespoň pár základních frází a slov jedné z nich.
cestička k moři
 
Vydat se tak můžete i do dalekého Thajska, není problém sehnat levnou letenku a kromě levného ubytování zde nezaplatíte moc ani za jídlo či jiné služby. Postačí vám opravdu jen jedno menší zavazadlo a touha poznávat neznámé kraje.
 hezká krajina
Shrňme si to pozitivní, co může přinést cesta na blind. Předně je to o penězích, částka bude podstatně nižší než tak, kterou byste investovali do zájezdu pořádaného nějakou cestovní kanceláří. Každé místo, kde se ocitnete, budete mít možnost poznat velice důkladně, protože vás nebude tlačit čas a tam, kde se vám bude líbit, budete moci zůstat dle vaší libosti. Zlepšíte se v jazyce a také si osvojíte místní zvyky, smlouvání při nákupech apod. A navíc, budete se řídit svým vlastním plánem a nikdo vám nebude diktovat, kde a kdy přesně máte být. Ubytování máte možnost si zajistit přímo na místě nebo před samotnou cestou, při srovnání cen vám bude nápomocen internet. Dopravu lze také sehnat za hodně slušnou cenu. Nikdy nezapomeňte na pojištění a zjistit si o místě, které máte v plánu navštívit, maximum informací.