Kultura · 5. 5. 2023

Vyrazte s dětmi za kulturou

Divadlo je skvělý zážitek
Pokud se chystáte vyrazit na divadelní představení s dětma, dejte přednost určitě naivnímu divadlu. To se většinou nachází v každém větším městě a děti ho navštěvují se školou, ale proč byste jednou nemohli vyrazit celá rodina do divadla? Nabízí se tu celá řada pohádek, které nadchnou svým zpracováním i dospělého. Kupte si nějakou dobrotu a užívejte společně strávený čas naplno.
tyrannosaurus rex
Vyberte muzeum, které Vás bude bavit
Možná si říkáte, proč chodit s malým dítětem do muzea? Není to spíš pro větší? Možná Vás to překvapí, ale z muzea jsou i malé děti nadšené a přijde jim velmi zajímavé pozorovat věci, které se používali v dávných dobách. Takové muzeum hraček děti úplně nadchne, staré panenky nebo auta ze dřeva je hodně rozveselí. Pokud máte doma dítě, které je blázen do aut, nejlepší volba pro Vás bude technické muzeum. Máte-li doma puberťáka se kterým se chcete trochu pobavit, zajděte do muzea voskových figurín, kde potkáte spoustu známých osobností.
holčičky u dveří
Výstava dinosaurů
Pokud Vás fascinují dinosauři, zajděte na pražské Výstaviště na jejich unikátní výstavu. Není to jen imitace dávných tvorů, ale jsou zde sbírky pravých koster. Pokud se chcete přenést v čase a užít si dinosaury jako živé, navštivte jeden z Dino parků v Liberci, Praze nebo Ostravě. Tyranosaurus nebo stegosaurus Vás svým řevem možná trochu vystraší, tak se na to připravte.
holčička s maňáskem
Planetárium pro milovníky hvězd
Fascinuje Vaše dítě nebe, planety a hvězdy? Není pro něj lepší výlet než vyrazit do planetária v Praze. A jak to tu probíhá? Na strop, který má tvar kopule je promítán obraz hvězd, planet a dalších divů. Program je připraven jak pro malé děti v podobě astronomických pohádek, tak pro děti větší. Až se posadíte do sedaček a budete si užívat krásy nebe, úplně zapomenete na svět kolem Vás. Na tento výlet celá rodina určitě nikdy nezapomenete.