Nezařazené · 5. 5. 2023

Jaký sport je vhodný pro vegetariána?

O vegetariánství jako zvoleném životním stylu toho víme už mnoho. Zejména proto, že je to nejrozšířenější životní styl v oblasti stravování. Mnoho lidí si myslí, že vegetarián by neměl sportovat. Tím, že do těla nedostává některé bílkoviny, je jeho tělo zatěžováno více než u člověka s pestrou stravou. Vegetarián se ale v žádném případě nemusí sportu vyhýbat. Jen si musí zjistit, jak do těla dostat nutný přísun bílkovin a sacharidů. Vždy záleží na druhu sportu, o který má vegetarián zájem. Je dobré navštívit některého výživového poradce, aby poradil s úpravou jídelníčku.
krájené ovoce
§ To, co vám ale asi řekne každý odborník je to, že vegetarián nikdy nebude kulturistou, který by mohl třeba i pomýšlet na sportovní kariéru.
§ Vytvoření vyrýsovaných svalů je podmíněno dodáváním právě velkého množství bílkovin.

Dítě vegetariánem?

Pro vegetariána bude tedy lepším sportem například maraton. Běžci na dlouhé tratě potřebují hlavně sacharidy. Stále se vedou diskuse o tom, jestli je dobré přivést k vegetariánství i děti.
o Podle výživových poradců i některých dětských lékařů je sice možné vynechat z jídelníčku maso, ale rozhodně se nedoporučuje vypustit z něho všechny živočišné produkty.
o Mohlo by to vést dokonce k vážným zdravotním problémům.
Je určitě nutné poradit se s lékařem, který ošetřuje konkrétní dítě. Bude jistě nejlépe vědět, co je pro naše dítě nejlepší. Zvláště aktivní děti mají zvýšenou spotřebu různých důležitých živin, které by mohly zásadním způsobem chybět. Docela dobře by se mohlo stát, že pediatr vegetariánství u vašeho dítěte v žádném případě nedoporučí.
usměvavý běžec
§ Ačkoliv je vegetariánství jako životní styl (nikoliv zdravotní nutnost) dnes naprosto běžnou záležitostí, ještě stále na něj máme rozporuplné názory.
§ Někdo považuje nejíst maso za úplně normální a pro někoho je tato představa naprosto vyloučená.