Nákupy · 27. 4. 2022

Zdobení zdí v interiérech

Není to tak dávno, kdy jste mohli vidět na zdech v téměř každém bytě vzorované papírové tapety. Chvíli na to přišla móda jednoduchých barevných nátěrů, které se později přelily v jednotvárnou bílou na všech stěnách, až nakonec dorazila kreativita v podobně mnoha různých designových možností. Jaké to jsou?

dřevěná zeď

Textilní omítky

Textilní tapetovací směs, neboli tekuté tapety poslední dobou získávají čím dál víc na oblibě. Proč tomu tak je? Důvodů to má víc. Za prvé se jedná o levný, ale stylový způsob, jak si vyzdobit stěny v interiéru. Dále je výhodou, že se snadno nanášejí, a proto nepotřebujete volat zkušené malíře, a připlácet za práci, kterou jistě zvládnete sami. Snadno je nanesete válečkem, hladítkem, nebo pistolí na omítky. Můžete si je objednat z pohodlí domova, třeba na stránkách Colortap, kde vám dokonce poskytnou video návod, jak je nanášet. Doručení není problém, protože se dodávají ve formě suché směsi, kterou si dle návodu a potřeby sami naředíte. Tekuté tapety krásně zakryjí nerovnosti, ale i praskliny. Fungují jako dobrá tepelná i zvuková izolace, a regulují vzdušnou vlhkost, čímž zabraňují tvorbě plísní.

Kamenný obklad

Dalším moderním prvkem v mnoha interiérech je kamenný obklad. Jedná se o luxusní dekorační prvek, který krásně oživí jakoukoliv místnost uvnitř vašeho domovu, a dodá jí nádech luxusu. Jedná se o umělý kámen, kterým můžete ozdobit například stěnu za televizorem, v ložnici, použít jej namísto kachliček v koupelně, nebo jako podklad mezi kuchyňskou linkou a závěsnými skříňkami. Lze si zvolit z mnoha vzorů, mezi nimiž narazíte například i na betonovou imitaci dřeva, levnější sádrový obklad, nebo kamenný obklad imitující cihlovou stěnu. Jeho aplikace je však náročnější, a pokud tedy nejste zvláště zruční, je nejlepší ji přenechat odborníkům.

kamenný obklad

Samolepící tapety

Samolepící tapety ve formě různých tvarů, či obrázků se zprvu používaly především na výzdobu dětských pokojů. Nyní však již seženete širokou škálu vzorů, které lze použít do kterékoliv místnosti v domě. Výhodou je obvykle nízká cena, snadná aplikace, a to, že neničí omítku. Lepí se přímo na zeď, a vypadají božsky. Jejich životnost však obvykle bývá pouze v řádu několika měsíců, či let.