Podnikání · 28. 2. 2023

Co je to modrý čaj?


Slyšeli jste už někdy o modrém čaji? Ano, skutečně existuje čas, který má modrou barvu. Vzniká z rostliny Clitoria Ternatea, ale u nás je známá také pod názvy Modrý hrášek. Motýlí hrách nebo Zvonek modrý. Z této bylinky se vyrábí čaj modrého odstínu, který je skvělý pro naše tělo.

Pravidelné pití tohoto čaje velmi napomáhá našemu trávení. Je také vhodné ho zařadit do svého jídelníčku, pokud usilujete o detox. Chrání nás také před působením volných radikálů, jelikož je plný antioxidantů. Pokud chcete přispět k snadnějšímu trávení, zařaďte pití tohoto čaje především na ráno, nejlépe na lačno.

trávení

Říká se, že tento čaj také dokáže zlepšit vaši náladu. Pokud pociťujete stres nebo třeba příznaky úzkosti, určitě zkuste zařadit do svého jídelníčku tento čaj. Může vám pomoci, příjemně vás zrelaxovat a potlačit nepříjemné příznaky psychické nepohody.

Pokud hubnete, i tady se vyplatí zařadit čaj do svého jídelníčku. V čaji není žádný tuk ani sacharidy, je tedy naprosto ideální k zařazení do vašeho pitného režimu, pokud hubnete. Podporuje také čištění střev, což je u hubnutí důležité. Mimo to také reguluje vaši chuť k jídlu a snižuje pravděpodobnost, že vás přepadnou nárazové chutě, kdy sníte, na co přijdete.

hubnutí

Bojíte se předčasného stárnutí vaší pleti? I tady vám pomůže modrý čaj. Látky, které jsou v něm obsažené, totiž napomáhají k stimulaci kolagenu. Kolagen vám pomáhá udržet pleť pružnou, mladistvou a s dostatečnou elasticitou. Díky pravidelnému pití se z těla také vyplavují veškeré škodliviny, které by mohli mít negativní vliv na stav vaší pleti.

Dobrou zprávou, především pro dámy, je to, že výtažky z rostliny modrého hrášku napomáhají také rychlejšímu růstu vlasů. Látky, obsažené v čaji pomáhají prokrvovat vlasovou pokožku a udržují ji zdravou, čímž udržuje zdravé i vlasové folikulky.