Nákupy · 9. 2. 2022

Levné mobilní domy – cesta ke spokojenému životu

Bydlete úsporně, ale komfortně

Kdo se rozhodne bydlet v levném mobilním domě https://www.top-mobilnidomy.cz/, má možnost významně snížit náklady na vytápění a dodávku elektrické energie a pitné vody. Zejména se jedná o topení dřevem v krbových kamnech, což je stále nejlevnější způsob vytápění, navíc s podporou důkladného zateplení objektu. Některé mobilní domy jsou certifikované jako nízkoenergetické domy třídy B.

stehlík na modřínové větvi

Dalším významným krokem ke snížení nákladů je vlastní studna a vaření na propan-butanu, mimo klasickou přípojku zemního plynu. A kdo se snaží být ještě více soběstačný, může vsadit na fotovoltaiku a solární kolektory pro ohřev pitné či užitkové vody. Bydlení mimo klasické inženýrské sítě však není jediný důvod, proč se orientovat na vlastní dům.

pěstování rostlin na zahradě

Úspora energií není vše, co mobilní dřevostavby nabízí

Kdokoli se rozhodne opustit město a žít na venkově, uvědomí se velice rychle, jak moudré rozhodnutí to je. Jaká další plus vás čekají v rekreačních oblastech?

Čistý vzduch – jakmile opustíme město a zavítáme někam do přírody, jedna z prvních věcí, co nás zaujme, je čistota ovzduší. Zdánlivá drobnost, ale velmi důležitá pro správně fungující imunitní systém. Čistý vzduch zároveň podporuje hluboký spánek, odpočinek a výraznou buněčnou regeneraci.

Ionizace – na venkově, zejména v blízkosti lesa a vodních zdrojů, je dostatek záporných iontů, které mají ozdravný efekt. Ve městech naopak převládají ionty kladné a ty způsobují silnější oxidační stres a značně zkracují život.

Ticho – hluk je jedním z významných stresových faktorů a lékaři vám potvrdí, že vás může připravit i o několik let života. Hluku se někteří lidé snaží přizpůsobit, ale ve skutečnosti to není možné, jeho vliv je totiž nezanedbatelný na naše podvědomí a časem může vyvolat i silné deprese a agresivní chování. Máte-li tu možnost, hluku se vyhýbejte, jak to jen jde.