Nákupy · 19. 2. 2021

S „BMI“ to rozjedete …! Stačí šlápnout na plyn energie!

Kdo už někdy hubnul anebo se o to právě snaží, pojem bmi calculator Bmikalkulacka Body Mass Index mu jistě není cizí. Měl by to pro vás být výchozí bod, pokud zjistíte, že se v poslední době nevejdete do kalhot anebo vaši oblíbenou módní sukni jste na sobě měla někdy před třemi roky a od té doby zahálí v koutě šatní skříně, protože se do ní prostě nevejdete. Do sukně. Pro vysvětlenou.

jdi do toho

Body Mass Index je kalkulátor, který najdete a nabízí se vám zdarma k vyplnění na internetu. Zpravidla jste vyzváni, abyste do kalkulačky vložili vaše míry, to znamená:

  • Váha (neubírejte si ani deko, nemá to význam)
  • Výška (je vhodné se nechat kamarádkou či přítelem přeměřit. Jak stárneme, zmenšujeme se)
  • Letopočet kdy jste se narodili
  • Označení, zda jste muž anebo žena. I tento údaj je důležitý, protože jiný je metabolismus ženy a rozdílné „spalování“ u mužů
  • A pak už jen zmáčkněte ENTER

A podívejte se pravdě do očí, respektive na obrazovku vašeho počítače, kde vám samočinná kalkulačka vypočte váš tělesný poměr hmotnosti. Je to sice pouze orientační výpočet, ale měl by vám dát znát, jak si na tom s vaší váhou stojíte. Nedivte se při zadávání, že systém vychází například z váhy čtyřiceti kilogramů. Jak BMI počítá zdravou váhu, nadváhu, těžkou obezitu, mnozí se z jeho výpočtu dozví i o podváze, protože i ta je velmi nebezpečná a zdraví také velmi škodlivá. Jen si připomeňte fotografie vyhublých modelek, které jsou kost a kůže. Tam se jedná zpravidla už i o psychický problém, který je protknutý hlavně ve světě modelingu, a to v souvislosti s anorexií anebo bulimií. Ani podváha, ani nadváha nejsou žádoucí a už vůbec nepatří ke zdravému životnímu stylu.

BMW symbol

S vaším novým poznatkem, s vaším B M I indexem“ to rozjeďte! Šlápněte na plyn energii, popusťte brzdu svým emocím a zařaďte svůj rychlostní stupeň na automatiku! A automaticky se vrhněte do hubnutí.