Podnikání · 1. 7. 2018

Založte si vlastní firmu a ukažte, co umíte

Jestliže ve svém zaměstnání nejste příliš spokojeni, protože máte neustále pocit, že byste vše dokázali dělat lépe a vadí vám chyby, které vaši zaměstnavatelé ve firmě dělají, tak ten nejlepší způsob, jak to vše vyřešit, je vyměnit svého zaměstnavatele anebo si založit firmu vlastní. Pokud máte plnou hlavu nápadů a plánů a umíte se do práce opřít, tak by byla škoda nechat takový potenciál ležet ladem. Jistě se budete v podnikání cítit jako ryba ve vodě a konečně budete moci prověřit všechny své zkušenosti a teorie v praxi. Vždyť jen máloco je větší výzva než založit svou vlastní firmu, udržet ji nad vodou a generovat zisk.
dívka na recepci.jpg
Možná vás však od vašeho vysněného podnikání dělí obava z toho, jak začít. Založit si firmu totiž není jen tak, a právě odpich od startovní čáry může být zásadním okamžikem, který vaši budoucí kariéru slibně nastartuje anebo naopak pohřbí.
domek z bankovky.jpg

Ovšem oddělit své soukromé peníze od těch firemních a vytyčit tak jasnou čáru, která ochrání váš soukromý majetek je velice důležité. Stejně jako přístup do výběrových řízení a daňové výhody. Navíc, oddělení právnické a fyzické osoby je z hlediska podnikání i v mnoha dalších směrech výhodné.
To, jak založit s.r.o. si tak můžete buď podrobně nastudovat a pustit se do této úmorné práce na dlouhé měsíce sami anebo tuto činnost můžete svěřit jiným, kteří se v ní dobře vyznají.
káva, mobil a tablet.jpg
Založit si firmu, byť malou, totiž v první řadě znamená strávit dlouhou dobu obíháním úřadů a stáním v nekonečných frontách na razítko, znamená to vyplnění celé řady složitých dokumentů a studování hromady právních předpisů. Ovšem pokud tuto činnost svěříte specialistům na slovo vzatým, tak to může znamenat i úsporu času, hladké vyřízení všech formalit a dostatek času na důležitější věci.
Nicméně záleží jen a pouze na vás, zda si hned na začátku chcete projít peklem anebo si vystačíte s jedním krátkým sezením se specialistou nebo vše dokonce vyřídíte na dálku.