Nákupy · 3. 3. 2019

Vždy je třeba vidět

Silnice mohou ukrývat mnohá nebezpečí. Někdy kupříkladu zrádné výmoly, někdy výkopy a uzavírky, odkrytou kanalizaci a podobně, někdy ale i živé překážky jménem zvířata a lidé a někdy i ta v podobě jiných vozidel.
Tato nebezpečí existují prakticky neustále a člověk kvůli nim musí být ve střehu, kdykoliv usedne za volant. A za tmy, respektive jinak zhoršené viditelnosti, to platí dvojnásob. Protože ve chvíli, kdy člověk vidí jenom to, co osvětlují dva kužely vycházející z jeho předních reflektorů, může hravě dojít k nehodě, ba i k učiněnému neštěstí.
mazda 3 na silnici
Je tudíž nad slunce jasné, že má-li být řidič stejně jako další účastníci silničního provozu v bezpečí, potřebuje, aby reflektory jeho vozidla fungovaly spolehlivě, co nejlépe, a aby ho nenechaly v nouzi nejvyšší na holičkách.
Což se ovšem nestane samo sebou. K tomu, aby světla svítila co nejdokonaleji, je totiž zapotřebí pořídit si i kvalitní autožárovky. Třeba kvalitní výrobky Osram silverstar.
Právě z oblasti automobilového průmyslu, garantující kvalitní osvětlení jím osazeného vozidla. Právě tyto žárovky jsou tím, díky čemu vidí jedoucí řidiči i za tmy na dostatečně velkou vzdálenost, což jim dává možnost včas zareagovat na hrozící nebezpečí a vyhnout se tomuto. A zabránit tak dost možná i tomu nejhoršímu, tedy ztrátám na životech a majetku.
Tyto autožárovky nabízejí o polovinu jasnější osvětlení, než je tomu u standardních halogenových žárovek, díky němuž vidí řidiči až o dvacet metrů dále. A právě tato vzdálenost hraje významnou úlohu, právě díky ní lze zabránit nejedné pohromě.
světla aut na dálnici
Jistě, ‚osramky‘ nejsou tak laciné jako všemožné pochybné žárovky nabízené leckde i za přímo podezřele nízké ceny, ovšem současně nejsou na rozdíl od této prapochybné konkurence nekvalitní a tolik poruchové a nemusí se tudíž zase až tak často dokupovat a měnit. A díky kvalitnějšímu světlu, jež řidiči nabízejí, tento netrpí takovou únavou za volantem, nemusí tak namáhat své oči, soustředit se a předvídat.
Přednostmi produktové řady osram silverstar jsou ale mimo již zmíněného i:
1. stříbrný vrchlík pro jejich optické splynutí s pozadím reflektoru
2. estetická úroveň
3. schopnost dosáhnout svým světlem až pětasedmdesát metrů před auto
4. bezproblémové použití v běžném provozu
5. dvojnásobná životnost
6. vynikající poměr ceny a výkonu
Takže není jediný logický důvod, proč by řidiči neměli vsadit právě na tyto autožárovky. Díky nimž mají větší naději na to, že bez úhony dojedou do cíle i za té nejčernočernější tmy.