Nákupy · 2. 12. 2018

Záchrana nejen v nouzi nejvyšší

Nejednou se toho na nás valí tolik, že bychom se potřebovali rozkrájet nebo nechat naklonovat, abychom to všechno stihnuli. Běháme od čerta k ďáblu a zdá se, že na nás čeká tolik práce či jiných povinností, že se skoro zdá, že to nikdy neskončí.
jarní kytky
Sedíme třeba za psacím stolem a před námi je taková kopa všemožných lejster, že přes ni vůbec nevidíme na v rohu desky stolu stojící kalendář. Ve kterém nám více než zřetelná ručně psaná poznámka sděluje, že bychom dnes v žádném případě neměli zapomenout na to či ono.
Třeba na narozeniny nebo jiné jubileum, jež si žádá obstarání náležité pozornosti pro tu či onu z žen, jež nás provázejí naším životem. Na spolupracovnici, jež nám tolik pomohla a jíž bychom se za to právě nyní měli patřičně odvděčit. Na známou, bez jejíž pomoci bychom nebyli tam, kde jsme, případně neměli to, co máme.
rudé růže
V takové chvíli je vlastně vcelku jedno, jde-li o milenku, družku, manželku, kolegyni, sousedku, šéfovou, přítelkyni z dětství nebo kohokoliv jiného. Zkrátka bychom dotyčné měli dát najevo, že na ni neustále myslíme, že je nám drahá, třeba i nade vše. Jenže jsme zrovna v této chvíli tak jaksi zapomněli.
A náhle je doslova za pět minut dvanáct. Trocha času snad ještě zbývá, ale je už tak zanedbatelná, že na shánění vhodného daru už čas nezbývá. A než obstarat narychlo něco, čím dotyčnou urazíme nebo čím v jejích očích z nějakého jiného důvodu klesneme až na samé dno, to už je snad lepší nedat jí nic a následně se hořce kát.
Anebo zvolit řešení, které nás spasí. Díky němuž dotyčná nemusí vůbec poznat, že jsme zapomněli a že je to vlastně pouhá z nouze ctnost.
Protože je dotyčná žena, proč v takové chvíli nevyužít šance a nenabídnout jí darem třeba tu nejkrásnější z kytic?
mokré růže
Vždyť právě kytice je tím, co rozněžní každou z našich drahých poloviček. Co se líbí snad každé z příslušnic něžného pohlaví.
A proč jí tuto nenechat doručit až do jejích vlastních rukou a třeba i někam docela jinam, kde se tato třeba právě v tuto chvíli nachází, aniž bychom se za ní trmáceli světa kraj?
Když je to vlastně tak neskutečně snadné. Pár kliknutí stačí a už je to uděláno, už je to hotovo.