Nákupy · 6. 12. 2018

Dětská postel bílá nebo v barvě dřeva

Miminka a batolata

Pro naše nejmenší volíme dětské postýlky z masivního dřeva, takové, jaké pamatujeme my, nebo naši rodiče. Jsou to ty typické s polohovacími rošty do různých výšek a spouštěcí přední stěnou a bočnicemi. Musí zajistit požadovaný komfort jak miminku, tak i maminkám. Vhodné je, když jsou opatřeny kolečky. Musíme dbát na to, aby neměla postýlka uvnitř ostré hrany, nebezpečné prvky ocelového kování a musí jít o zdravotně nezávadný způsob ošetření povrchu (lak). Pro miminka a batolata zvláště platí, že funkčnost a praktičnost musí jít ruku v ruce s kvalitou materiálu a konstrukce a je v popředí před vzhledem a nápaditým designem.
americká dekorace postele

Nahraďte čalouněné postele lamelovými rošty

Před několika desítkami let se pořizovaly pro děti poměrně často čalouněné postele s rozměry pro dospělého člověka. Děti totiž rychle odrůstají a juniorské velikosti lůžek se nevyplatí pořizovat. Pamatujeme při tom trochu na zadní kolečka a snažíme se děti ukládat na delší matrace.
V této souvislosti je vhodné připomenout, že právě čalouněná lůžka nejsou zrovna ideální volbou, špatně se udržují, nejsou příliš hygienická a vyskytují se v nich roztoči a bakterie. Matrace nedostatečně větrají a vlivem zachycené vlhkosti se v nich mikroorganismy mohou nekontrolovaně množit. Měli bychom proto opět myslet do budoucna a pořizovat ratolestem kvalitní lůžka z dřevěného masivu s lamelovými rošty a sendvičovou matrací.
bodyčka u postýlky
Základ tvoří robustní konstrukce z masivu borového nebo smrkového, ať už je to dětská postel bílá, anebo lůžko se zachovaným přírodním dekorem. Rošty mohou být polohovatelné, což v dnešní době nepředstavuje velkou finanční zátěž a na kvalitě spánku se to projeví. Zvláště vhodné jsou v průběhu nemoci, kdy namísto deseti polštářů pod hlavou jednoduše rošt zvednete a děti si mohou číst, modelovat a kreslit přímo v posteli.
Z matrací volíme raději kvalitní PUR pěnu, na povrchu nejlépe tzv. línou (paměťovou) pěnu. Vyhýbejte se pokud možno ovčí vlně, kokosovým vláknům a latexu, což jsou potenciální alergeny. Každá matrace musí mít odnímatelný potah z materiálu, který lze prát alespoň na 60 stupňů Celsia.