Nákupy · 12. 12. 2018

Jakou zvolit chemii do vířivky

Vířivky jsou mezi lidmi dokonce více oblíbené, než klasické zahradní nebo vnitřní bazény. Nedá se v nich sice plavat, ale spolehlivě plní funkci regeneraci organismu po fyzické i psychické zátěži. Jsou mimo jiné oblíbeným prostředím pro milenecké páry, které si v poloze proti sobě vyznávají lásku mnohem lépe, než kdekoli jinde.
Jedním z úskalí vířivek je však teplota vody v souvislosti s její desinfekcí. Je třeba pamatovat na to, že při vyšších teplotách se desinfekční prostředky rychleji odpařují, a že se velmi rychle snižuje jejich účinnost. Po každé koupeli bychom tedy měli kontrolovat pH a množství volného a vázaného chlóru, případně koncentraci jiného přípravku.

vířivka

Chlorové tablety

Klasický a také nejčastější způsob úpravy vody vířivek i bazénů. K jeho dávkování používejte aplikátor, aby nebyla voda přechlorovaná, některé sofistikovanější whirlpooly jsou vybavené integrovaným dávkovačem.

Aktivní kyslík

Kyslíkové přípravky na desinfekci vody jsou ideální chemií do vířivky pro osoby trpící alergií na běžné chemikálie, zvláště pak pro malé děti. Nezpůsobují alergické reakce, nejsou důvodem k podráždění očí, pokožky a sliznic. Po koupeli ve vířivce stačí jen jedna kyslíková tableta, která bezpečně nahradí chlorovou.

textura

Bromové přípravky

Účinnost je shodná jako u běžných a nejčastěji používaných chlorových tablet chlornanu sodného. Rozdíl je pouze v tom, že namísto jedovatého chlóru se zde vyskytuje toxický brom. Pochopitelně v množství, které není škodlivé pro člověka, ale bezpečně zlikviduje mikroorganismy, tedy viry, bakterie, plísně a houby. Přípravky pracují na principu oxidace a účinkují i v horké vodě, což je zásadní přednost právě této varianty chemických přípravků. Jiné desinfekční prostředky tuto možnost neposkytují. Jestliže uvažujete o přechodu z chlorových tablet na bromové, jednoduše začněte dávkovat brom a přestaňte s těmi stávajícími.