Cestování · 25. 9. 2018

Bezstarostná jízda autem

Existence jedoucího auta na rozpálené silnici je sama o sobě důkazem živoucího pekla, zvláště pak, pokud se nemáte čím ochladit. Poslední zmrzlinový stánek jste minuli nějaký ten kilometr za vámi, zatímco před vámi se rozléhají leda tak pole a lesy.
klimatizace.png
Občasná projížďka lesem může být osvěžující, ale jakmile se dostanete na vysokorychlostní cestu nebo dálnici, máte utrum a pomůže vám jedině pořádná klimatizace. Bez klimatizace si dnešní moderní život v zavřených kancelářích a domech neumíme představit, to tedy opravdu ne. Vzdáváme nyní holt všem těm, kteří musí v tak perném vedru, a na ostrém slunci, vykonávat jakoukoliv fyzickou činnost a doufáme, že vám někdo donese alespoň sklenici limonády nebo piva.

Proč se zbytečně mučit?

Kdo nepoužívá klimatizaci z přesvědčení, budiž, ale i dnes mají někteří lidé strach vůbec klimatizaci zapnout. Samozřejmě, může to být riziko, například když míjíte pole právě posypané hnojem anebo jedete za nějakým čmoudem. Ale jinak je to takový pojízdný hrdina.
zapnutý stropní ventilátor.jpg

Vyhněte se přímému „zásahu“

Pokud je pro vás největším blahem namířit na sebe veškeré otvory, ať na vás fouká co nejstudenější vzduch, tak se mějte na pozoru! Protože nachlazení nemusí být to nejhorší, co vás druhý den nebo klidně i večer může potkat. A už vůbec se nespoléhejte na to, že se vaše tělo nějakým zázrakem aklimatizuje, protože se tak vůbec nestane a vy budete akorát chodit s křížkem po funuse. Stačí všechno namířit tak, aby ve vašem autě cirkuloval čerstvý vzduch, a už se veder bát nemusíte. Dejte tam ještě osvěžovač vzduchu a máte hotovo. No, a pokud nemáte klimatizaci přeci jen rádi, tak si odbočte na vedlejší cestu, otevřete okna a vychutnejte si doopravdy čerstvý vánek. Přeci jen je to asi lepší řešení, než zbytečně nachladnout, zvláště pak, pokud musíte ještě ten večer mluvit s lidmi.