Sen o Jižní Africe

Jemný červený prach savany v ranním slunci připomíná velký antukový dvůr. Zpoza stromů vyčnívají dlouhé krky žiraf, v nízkém porostu se pasou zebry, v houští se skrývají sloni a nosorožci pozorně sledují příchozí auta. V Jižní Africe si užijete safari, jako v kterékoli jiné části černého kontinentu, a navíc se můžete vyhnout komárům.

stádo žiraf

Pokud máte štěstí, podaří se vám setkat velkou pětku – slona, ​​lva, leoparda, buvola a nosorožce nebo alespoň některé z těchto zvířat. Soukromé rezervace nabízejí větší jistotu, zvířata v nich žijí jako v obrovské zoo. Na první pohled ve volné přírodě, ale ve skutečnosti za neviditelnými ploty.  Cesta za exotikou do Afriky je však dlouhá a náročná, a tak nemějte obavy, svěřit do rukou profesionálům. Pokud chcete ochutnat něco z pravé divočiny, je třeba procestovat Jižní Afriku až na její východní hranici s Mosambikem. Rozprostírá se zde Krugerův národní park, který můžete brázdit autem mezi volně žijícími zvířaty. Spát v kempech a v noci poslouchat savanu. Úplně odlišný zážitek nabízí Kapské Město. Stolovou horu nad městem často zakrývají oblaka jako ubrus.

V přístavu dole ve městě voní z restaurací chuť moře, ryb, ale i steaků z antilop, a navíc čerstvá zelenina na všechny způsoby. K jídlu se pije skvělé jihoafrické víno – sluncem obdařen Cabernet Sauvignon nebo Shiraz.  Pokud se vydáte směrem do vnitrozemí, najdete úžasné vinice, které pokrývají africké doliny. Lahodné kozí sýry, které vůbec nechutnají po kozách. Opačným směrem se v průběhu hodiny dostanete až k Mysu Dobré naděje, který mořeplavci tak toužebně sledovali při cestě na Dálný východ.

Safari, 1 000 kilometrů dlouhé slunečné pobřeží, potápění i nádherná příroda. Život ve městech se často řídí svými pravidly. Bezpečnost a kriminalita mají zcela jiný význam než v Evropě. Domy jsou ohrazené vysokými ploty. Čtvrti hlídají bezpečnostní služby. Přesto může být Jižní Afrika jako malárie. Když ji jednou dostanete do krve, už se jí nezbavíte. I bez komárů.